SZKOŁA PODSTAWOWA ROK SZKOLNY 2018/2019

19. VIIIb — Ilona Kula
  20. VIIIc — Emilia Janisz

DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

9 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w naszej placówce “Dzień Zdrowego Odżywiania”. Celem akcji było propagowanie zdrowej żywności wśród dzieci i młodzieży. Dzień ten uczniowie klas I-III rozpoczęli od rozwiązywania krzyżówki związanej z tematem i układania piramidy zdrowia. Nauczyciele prowadzili ciekawe pogadanki. Dzieci nosiły na głowach opaski przedstawiające ulubione warzywa i owoce. Następnie samodzielnie przygotowywały do degustacji owoce, warzywa, kanapki i świeże soki nabywając przy tym praktycznych umiejętności. W czasie przerw wszyscy mogli skosztować zdrowej żywności oraz napojów takich jak soki wyciskane i woda mineralna. Rozdawane ulotki poszerzały wiedzę uczniów na temat racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na zakończenie akcji młodsi wychowankowie naszej placówki wzięli udział w konkursie plastycznym pt. “Jem smacznie i zdrowo”, a starsi wykazali się dużą aktywnością w Konkursie Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu. Zwycięzcy otrzymali nagrody … oczywiście w postaci zdrowej żywności!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 22 stycznia 2013 roku odbyła się w naszym zespole szczególna uroczystość – „Dzień Babci i Dziadka”. Święto to przygotowali, pod kierunkiem wychowawców, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Zaproszeni goście podziwiali dzieci w programie artystycznym. Oprócz pięknie przygotowanej części słowno-muzycznej oglądali pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Mali artyści poprzez wiersze, piosenki i taniec wyrażali jak najwięcej dziecięcej miłości, a dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie części artystycznej dzieci zachęciły swoich dziadków i babcie do wspólnego tańca, którym była „Cza cza”. Cały występ uświetniły piękne stroje i dekoracja przygotowana z tej okazji. Po części artystycznej dzieci zaprosiły wszystkich gości na poczęstunek przygotowany z pomocą wychowawców i  rodziców. Następnie obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Babcie i dziadkowie otrzymali piękne czerwone serduszka wykonane z masy solnej. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Było doskonałą okazją do integracji środowiska rodzinnego dzieci ze szkołą (dziadkowie poznali wychowawców, rozmawiali z nauczycielami, zwiedzali sale lekcyjne, w których uczą się dzieci, oglądali ich prace plastyczne itp.).